Evde sigarayı hızla nasıl bırakabilirim?

Bağımlılıklar modern toplumun belasıdır. Onlara bağımlı olmak kolay ve kurtulmak kolay değil, gerçek bir "geri çekilme" yaşıyor. Sigara içenlerin çoğu ana soru, sigarayı bıraktığınızda sigaranın nasıl değiştirileceği konusunda endişe duyuyor ve bu mümkün mü? Aslında, sorun evde çözülebilir - birkaç etkili teknik vardır.

Evde sigarayı bırakma

sigarayı bırakmanın yolları

Zehirli bağımlılık kadın ve erkeklerin bilincini emer ve son zamanlarda sigara içen kadın sayısı belirgin bir şekilde artmıştır. Bağımlı kişilere göre sigara, beklerken vakit geçirmeye yardımcı olur, zor bir günün ardından akşam rahatlar, duygusal stresten sonra stresi azaltır, yeni arkadaşlar edinir ve sigara içenlerin birlikteliğini uyumlu bir şekilde tamamlar. Uzmanlar, tütün ve ot içmenin vücudu yok etmekle eşdeğer olduğunu ve bir zamanlar mükemmel olan sağlığı baltaladığını söylüyor.

Sigarayı bırakmadan önce bir hedef belirlemelisiniz. Bu, bilinçaltı düzeyde, bu kötü alışkanlığın artık bir insanın hayatında neden bir yeri olmadığına dair ağır argümanlar geliştirmeyi gerektirir. Hatta en güçlü cümleleri yazabilir ve bu kağıdı anlaşılır olması için en göze çarpan yere asabilirsiniz. Akraba ve arkadaşlardan ahlaki hazırlık ve psikolojik destek yokluğunda yıkıcı bağımlılıktan kurtulmak kolay olmayacaktır.

Bir sigarayı nasıl değiştirebileceğinizi düşünmek ve sadece modern tıbbın resmi yöntemlerini değil, aynı zamanda kanıtlanmış eski moda yöntemleri de çağırmak önemlidir. Bazı klinik resimlerde, sigara içen bir kişinin bir narkoloji kliniğinden tavsiye alması tavsiye edilir. Anında sonuç almak, zararlı istekleri azaltmak için etkili tedavi sunacaklar.

Sigarayı sonsuza dek bırakmanın etkili yolları

nikotin bağımlılığını bırakmak

Evde sigarayı çok hızlı bir şekilde bırakmanın birkaç etkili yöntemi vardır. Bir kişi neden buna ihtiyaç duyduğunu anladığında, çok yakında sigara içmek uzak geçmişte kalacak ve yeni bir yaşam sizi nikotin yokluğuyla memnun edecek. Aşağıda önerilen yöntemlerden birini kullanarak kötü bir alışkanlığın üstesinden gelebilirsiniz ve her tekniğin incelemeleri yalnızca olumlu içeriğe sahiptir.

Sigarayı bırakma motivasyonu

Bir kişinin güçlü iradesi varsa, koşullara ve yasak arzulara nasıl direneceğini biliyorsa bu, sigarayı çabucak bırakmanın kolay bir yoludur. Bu seçeneği bir erkeğe (sigara içen bir koca) sunmak daha iyidir, böylece ailesine güçlü iradeli karakter özelliklerini bir kez daha gösterir. Bu hedefe ulaşmak için, aşağıdaki yöntemin ilkelerine aşina olmanız önemlidir:

 1. Sigara içmenin sağlığa zararlı olduğunu kabul edin.
 2. Bu yıkıcı alışkanlığın gerektirdiği sağlık tehdidinin farkında olun.
 3. Sigara içmenin etkileri ile ilgili birkaç video izleyin.
 4. Vücudun teşhisini tamamlayın ve sağlıktaki "zayıf noktaları" belirleyin.
 5. Yoğun sigara içen yerlerden kaçının, yani "Gözden uzak . . . " ilkesine göre yaşayın.
 6. Evde sigara hakkında konuşmayın, "son" sigara paketini almayın.
 7. Kötü alışkanlıkların katılımı olmadan gelecek için bir tahminde bulunun, sigara içmeyin.
Sigarayı bırakmak

Hipnoz

Bu, sigarayı sadece bir saat içinde bırakmanın başka bir etkili yöntemidir. Hipnoz farklı şekillerde algılanır, ancak sonuç doğrudan sorunun kaynağına odaklanır. Bazı sigara içenler sertifikalı bir hipnoz uzmanıyla randevu alırlar, diğerleri pratiğini çevrimiçi olarak izler ve yine de diğerleri Carr Allen'ın "Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu" baskısını satın almayı ve okuduktan sonra hızla toksik bağımlılıktan kurtulmayı tercih eder. Teknik şüphelidir, ancak istatistikler pratikte gerçekten işe yaradığını doğrulamaktadır. Birçok insanın sigarayı çabucak bırakmasına yardımcı oldu.

Akupunktur

Akupunktur, sigarayı bırakmak için çok zor olabilir. Nikotin bağımlılığı doğrudan beyin korteksinde oluşan bir reflekstir ve akupunktur onu hızla bastırır. Zaten ilk seanstan sonra, reseptörler üzerindeki etki sözde nikotin açlığını azaltır, bundan sonra bir zamanlar bağımlı olan kişi artık sigara içmek istemez. İlk hafta zor olacak ve ardından genel durum hızla stabilize olacak.

Nikotin yaması

Bu, bugün şehrin eczanelerinden birinde satın alınabilen resmi bir ilaç ilacıdır. Böyle etkili bir yöntem pratikte hemen işe yaramaz. Sigara içme geçmişine, organizmanın bireysel özelliklerine bağlı olarak günlük 8-12 hafta süren tam bir yoğun tedavi sürecinden geçmesi gerekir. Yan etkiler oldukça nadirdir ve ciltte lokal reaksiyonlarla temsil edilir. Kullanılacak hiçbir kontrendikasyon yoktur. Bu yöntemin avantajları aşağıdaki gibidir:

 • sigarayı hızlı bir şekilde bırakma yeteneği;
 • uzun süreli etki;
 • yan etki yok, görünmez aşınma.

Sakız

Sigarayı çabucak bırakmak için doktorlar, nikotinden sürekli olarak tiksinmeye neden olan özel sakız satın almayı öneriyorlar. Tüm sigara içenlere tavsiye: sakız çiğnemenin etkisi vasat olduğu ve fiyatı gereksiz yere yüksek olduğu için böyle bir reçeteye güvenmeyin. Bir kişi nihayet bu yıkıcı bağımlılıktan kurtulmaya karar verirse, önerilen yöntemle birlikte sigara içme arzusundan kademeli olarak kurtulmak mümkündür. Aksi takdirde sakız yardımcı olmaz.

Tabletler, çaylar ve spreyler

Eczanede, eczacılar size her zaman evde sigarayı nasıl çok çabuk bırakacağınızı söyleyecektir. Onaylı ilaçların ve özel cihazların listesi çok büyüktür ve bu tür ürünlerin bir kalite sertifikasına, eski müşterilerin incelemelerine (sigara içenler) sahip olması gerekir. Aşağıda en popüler geleneksel tıp ürünleri bulunmaktadır:

 1. Manastır çayı. . . Bu içeceğin 20 gün içilmesi tavsiye edilir ve doğal bileşimde karakafes, sığırkuyruğu, ciğerotu ve siyah mürver otlarının bulunmasından dolayı sigaradan kurtulma gerçekleşir. Aynı zamanda sigara arzusuna karşı çıkan 74 numaralı eczane koleksiyonundan bir kaynatma hazırlayabilirsiniz.
 2. Nikotin spreyleridoğal bir bileşime sahip olun ve sigarayı çabucak bırakmaya yardımcı olun. Kompozisyon sadece bitki bileşenlerini içerir, örneğin zencefil, nane, şerbetçiotu, limon balsamı özellikle etkilidir. Nikotin ile etkileşime girdiğinde öksürük refleksi, boğaz ağrısı, vücutta zehirlenme belirtileri ortaya çıkar.
 3. Haplar. . . Birçok ilaç dahili kullanım içindir. Bir doktorun ısrarı ile alınması tavsiye edilir, tedavi süresi 14-21 gündür.

Biyomıknatıslar

Bu, evde hızla sigarayı bırakmanıza yardımcı olabilecek ilerici bir yöntemdir. Bu yenilikçi cihazı sadece kolunuza veya boynunuza takmanız gerekir (seçilen tasarıma bağlı olarak) ve birkaç hafta sonra bağımlılığın izi kalmayacaktır. Ancak, belirli bir markanın biyo mıknatısını satın almadan önce, seçilen tedavinin talimatlarını, incelemelerini ve beklentilerini okumanız önerilir.

Halk ilaçları

sigara bırakma

Toksik bağımlılığın ortadan kaldırılması, kanıtlanmış alternatif tıp yöntemleriyle garanti edilmektedir. Bu, evde mükemmel çalışan, bütçeye uygun hızlı bir sigara bırakma seçeneğidir. Etkili bir tarif seçmek ve kötü alışkanlıkların tamamen reddedilmesi konusunda kendiniz için son bir karar vermek kalır. En etkili yollar aşağıda sunulmuştur:

 1. Bir çay kaşığı muz ve yaban turpunu bir kapta birleştirin, ardından rendelenmiş karışımı günde iki kez kullanın - sabahları ve akşamları.
 2. Kuş kirazı dalını koparın, sonunda düşünceden kurtulana kadar çiğneyin, hızlı ve hemen bir sigara yakın.
 3. Paket üzerindeki talimatlara göre bir ginseng tentürü hazırlayın ve ardından günde iki kez 20 damla ağızdan tüketin.
 4. Soda çözeltisi, sigara içme isteklerini etkili bir şekilde caydırır. Gerekli bileşenlerin oranı şu şekildedir: 1 yemek kaşığı. su, 1 yemek kaşığı. l. karbonat. Soda çözeltisini aynı miktarda suyla seyreltilmiş tuzla değiştirebilirsiniz. Sigarayı bırakmak kolaydır, asıl şey arzudur.
 5. 200 gr yulaf içimini hızla bırakmaya yardımcı olur. Kültür, 4 litre su içeren bir tencerede 2-3 saat kaynatılmalıdır. Hazır olduğunda suyu süzün, ama nasıl alınır? Sigaraların hatırasıyla soğuk.