Sigarayı bırakmanın kolay yolu: sır nedir

Basit İngiliz muhasebeci Allen Carr, sigarayı bırakmanın kolay bir yolunu bulduğunda, uygun isimde bir çok satanlar yazdığında ve müşterilerin yüzde 95'inin sigarayı gerçekten çok kolay bir şekilde bıraktığı uluslararası bir klinikler ağı kurduğunda tüm dünyada ünlendi. .

sigarayı bırakmanın kolay bir yolu

Allen Carr'ın kitabının sigarayı bırakmanın kolay yolu üzerindeki etkisi aşağı yukarı aynıdır: Okurların sadece% 5'i okuduktan sonra sigarayı bırakmıyor!

Böylesine olağanüstü bir başarının sırrı nedir? Uzun tedavi, hipnoz ve kodlama yok. Sigara içmenin korkunç sonuçlarına şok tedavisi ve gözdağı yok (sigara içenlerin çoğu bunların farkındadır ve yine de sigara içmeye devam eder).

Öyleyse, hangi bilinmeyen güç, aşırı sigara içen birinin bile bir sigarayı sonsuza kadar bırakmasına ve en önemlisi artık onun için özlem duymasına neden olur? Mucizeler, büyücülük, büyü? Yoksa hipnoz mu? Allen Carr'ın yaptığı tek şey, sigara içen kişinin zihnini boşaltmasına ve beyin denen şeyi yerine koymasına yardımcı olmaktır.

Herhangi bir kötü alışkanlık - sadece sigara içmek değil, aynı zamanda bilgisayar oyunlarına bağımlılık ya da tırnak yeme alışkanlığı - kişi tam olarak ne yaptığından ve aynı anda ona ne olduğunun tam olarak farkında olmadığında ortaya çıkar. Ve dahası - daha fazlası: alışkanlık sizi gerçeklikten uzaklaştırır, sizi bilinçsizliğe ve sonra yanılsama dünyasına sürükler.

yanılsamaları bırakmak ve gerçeğe dönmek sigarayı bırakmaya yardımcı olacaktır

Bu nedenle, bilgisayar oyunları telaşlı ve ödüllendirici aktivite yanılsaması yaratabilir, aslında çoğu zaman boş bir eğlencedir. Ve sigara söz konusu olduğunda, aslında sadece bir yanılsama olduğu halde, size stresi azaltmaya, eğlenmeye, sohbeti sürdürmeye yardımcı oluyor gibi görünebilir.

Allen Carr'ın sistemi illüzyonlardan uzaklaşıp gerçekliğe ve farkındalığa geri dönmeye yardımcı olur. Ve bunun tam olarak gerekli olduğu ortaya çıktı ve bu bir kez ve herkes için sigarayı bırakmak için yeterli.

Yani, sadece birkaç adım atmanız gerekiyor

1. Gönüllü olarak sigara içmeye başlamadığınızı anlayın.Bu kararı sen vermedin - birisi senin için verdi. Aklı başında ve ayık hafızasında tek bir normal insan bile kendisini sürekli zehirle zehirlemek için bilinçli bir karar veremez. Sizin için diğer, muhtemelen önemli kişiler tarafından yapıldığı gibi, sigara içmeniz gerektiğini aşılamakla şaşkına döndünüz. Sigara reklamı da önemli bir rol oynadı - şüphesiz bu öneriye teslim oldunuz, tütün üreticilerini memnun ettiniz, ancak ne yazık ki kendinize zarar verdiniz.

Bir kişinin sigara içerken kendini zehirlediğinin farkında olması sigarayı bırakmaya yardımcı olacaktır.

2. Sigarayı bırakarak hiçbir şey kaybetmediğinizi anlayın. Sigara içenlerin çoğu, çok şey kaybedecekleri korkusuyla tam olarak sigarayı bırakamazlar: örneğin, partilerin tadını çıkarmayı bırakacaklar, rahatlayamayacaklar ve sigara olmadan hiçbir işle baş edemeyecekler. Sigaranın size hiçbir şekilde gerçekten yardımcı olmadığını, bu "yardımın" yanıltıcı olduğunu anlarsanız, sigarayı gerçekten kolayca bırakabilirsiniz. Belki sigaranın tadının güzel olduğunu düşünüyorsunuz? Bu aynı zamanda bir illüzyondan başka bir şey değildir: ilk sigaranızı hatırlayın. Sana hoş göründü mü? Aksine, tadı iğrençti. Ve bu tat o zamandan beri değişmedi, sadece vücudu ona alıştınız ve hoş olduğu konusunda kendinize ilham verdiniz.

3. Son sigaranızı iç - ve dikkatlice yapın.Gerçek bir tadına bakın ve iğrenç olduğunu fark edeceksiniz. Duman, bunu neden yaptığının, sana ne verdiğinin ve neden buna ihtiyacın olduğunu düşündüğünün farkına varmak.

4. Son sigarayı içtikten sonra kendinize bir söz verin,sigara yerine hiçbir şey kullanmayacağınızı - elektronik sigara, anti-nikotin bantları, lolipoplar vb.

5. Ne zaman bir sigara hakkında takıntılı düşünceleriniz olursa ve sigara içmenin güzel olacağını hemen düşünün: "Yaşasın! Ben sigara içmiyorum! "

6. Sigara içenleri asla kıskanmamaya karar verin.Bunun yerine, sigara içenler için üzülmeye başlayın: onlar hasta, mutsuz, bağımlı insanlar ve siz, onların aksine, zaten özgür ve mutlu bir insansınız!

kızlar sigara içmemeye karar verdi

Pek çok insanın tütün içmeyi bırakmakta tereddüt etmesinin nedenlerinden biri, nikotini bırakma sürecindeki korkunç işkenceden korkmalarıdır. Ama aslında bu bağımlılık, örneğin uyuşturucu bağımlılığı kadar güçlü değildir. Nikotinden çekilme "geri çekilme" ye neden olmaz, ağrıya veya diğer fiziksel ıstıraplara neden olmaz. Evet, Allen Carr'ın bu bağımlılık dediği gibi "küçük canavar" var, ama bağımlılık fiziksel değil, kafanın içinde. Bu nedenle, ona "yemek" vermezseniz, bu "canavar" yeterince hızlı ölecektir.

Yukarıdaki algoritmanın yalnızca sigarayı bırakma durumunda değil, aynı zamanda diğer kötü alışkanlıklara karşı da harika çalıştığını unutmayın. Yani şu anda, örneğin solitaire "Klondike" ye olan takıntılı bir bağımlılıktan vazgeçebilir ve kendi kendine şöyle diyebilirsin: "Yaşasın! Artık oyun oynamıyorum! "- ve gerçekten, kötü alışkanlıkların bizi içine soktuğu, bize yardım etmek için hiçbir şey yapmayan, sadece beynimizi bulandıran hayali dünyadan çok daha güzel olan gerçek hayata geri dönmek.