Doğru sigara içmenin temel ilkeleri

Gerçekten yaygın sorunlu fenomenlerden biri sigara içmektir. Şaşırtıcı bir şekilde sık sık meydana gelir. Yetişkinler, çocuklar, gençler sigara içiyor. Sorun, nüfusun büyük kesimlerini etkiler ve yalnızca olumsuz olarak adlandırılabilecek etkileyici sonuçlara yol açar. Bu nedenle, sigara sorununa ve insanları motive etme sorununa çok dikkat edilir, böylece sonunda bunu yapmayı bırakırlar, hayatlarını mahvetmeyi bırakırlar. Ancak bu tek başına ne yazık ki her zaman insanları etkilemez. İnsanlar kötü alışkanlıklarından vazgeçmek istemezler ve bu nedenle sonuç tam olarak olumlu değildir. Pek çok insanın hala böylesine tehlikeli bir faaliyetten vazgeçmek istememesi üzücü, ancak bırakmadıkları için en azından zararını en aza indirmek gerekiyor.

Ve bunun için nasıl sigara içileceğini anlamaya çalışmalısın. Görünüşe göre burada çok az bilim var - ağzınıza ve dumanınıza bir sigara veya sigara gibi benzer bir şey koyuyorsunuz. Ama hayır, sürecin tüm inceliklerini ve nüanslarını anlamak gerekiyor. Bu hem estetik katacak hem de sigara içerken kişiye verilen zararı en aza indirecektir. Peki sigara içmenin doğru yolu nedir?

Eğitim

Hazırlık ile başlayalım. Genellikle sigara içenler paketi kurcalayarak başlarlar, yani masaya veya avuç içine biraz tokat atarlar. Sonuç olarak, gevşek tütün biraz kalınlaşır ve bu nedenle daha iyi, daha pürüzsüz ve daha uzun süre içilir, ki bu her zaman iyidir.

Daha sonra, sigaranın nasıl doğru tutulması gerektiğini anlamak önemlidir. Burada özel bir kural yoktur, ancak genellikle işaret parmağı ve orta parmaklar arasına sıkıştırılır ve avuç içi kadar hafifçe aşağı doğru yönlendirilir. Avucunuzu kendinize doğru çevirebilirsiniz. Sigara içmeye daha Avrupalı bir yaklaşım için, sigarayı başparmağınız ve işaret parmağınızla tutmak en iyisidir. İnsanların sigara içtiğinizi görmesini istemiyorsanız, sigarayı aynı parmaklarla tutun, ancak avucunuzu kapatın, böylece sigaranın tamamı elinizde gizlenir.

Aydınlatmak

bir sigarayı doğru yakmak

Şimdi bir sigara yakmalısın. Bu genellikle bir kibrit veya çakmakla yapılır ve bütan çakmaklar özellikle iyidir, çünkü kendi zevkleri yoktur, ancak sadece bir sigara yakmanıza izin verir, başka bir şey yapmazlar. Ayrıca ateşi sigaranın ucuna getirdiğinizde, havayı çekersiniz, bu pipetle kokteyl içiyormuşsunuz gibi yapılmalıdır. Henüz dumanı solumanıza gerek yok. Tütünü daha yakmak için birkaç nefes almalısın. Genellikle hiçbir sorun yoktur, her şey çok eşit şekilde yanar, ancak bir şey olursa, bu işlemi daha da optimize etmek için sigarayı çevirmeyi deneyin.

Sigara içme süreci

Şimdi gerçek sigara içme sürecine dönüyoruz. Ve bu sürecin farklı türleri olabilir, ancak bu türler çok kritik olmayan bir dereceye kadar farklılık gösterir, bu yüzden bir sigara veya sigara içme sürecine ana yaklaşımı ele alalım. Önce sigaradan dumanı çekin. Yeni başlayan biriyseniz, çok fazla nefes almamak daha iyidir, aksi takdirde sigaranızı içmekten öksürürsünüz ve zevk önemli ölçüde azalır. Yavaş yavaş başlamak daha iyi. Sigaranızın dumanını bir süre ağzınızda tutmanız gerekir.

Hafifçe soğur ve boğazı tahriş olmaz. Tadı da biraz değişecek. Şimdi sigarayı ağzınızdan çıkarın ve dumanı içinize çekin. Bu tür sigaranın çeşitli türleri hakkında konuşursak, o zaman Fransızca da ayırt edilebilir. Biraz daha karmaşık. Bir sigaradan nefes aldıktan sonra, ağzınızdan dumanı soluyorsunuz ve sonra burnunuzdan soluyorsunuz - biraz pratik yaptıktan sonra, muhtemelen bundan iyi bir şekilde kurtulmaya başlayacaksınız ve kim bilir, belki de bu yöntemi daha çok seveceksiniz. sigara içmenin geleneksel versiyonundan daha mı?

Sonuç

Tabii ki, sigara içmeye farklı yaklaşımlar var, birçoğu var ve yıllar içinde gelişti. Yine de en iyi sigara içme yöntemi var - hiç sigara içmemek. Vücudunuzu mahvetmenin iyi bir yanı olmadığı için, aslanın negatif maddelerdeki payının ona girmesi için iyi bir şey yoktur. Prensipte tütün dumanının ne kadar zararlı olduğunu hatırlamak yeterlidir. Akciğerlere yerleşen ağır katran ve kansere neden olabilecek kanserojenler dahil olmak üzere yaklaşık dört bin farklı negatif madde içerir.

Yani sigara içmeye değer mi? Bu son derece doğru olsa bile? Zorlukla. Bu bağımlılıktan nasıl kurtulacağınızı anlamak daha iyidir, böylece sizi rahatsız etmez, böylece kendi sağlığınız için endişelenmenize gerek kalmaz. Ve estetiği aynı derecede tatmin getirebilecek çok daha zararsız diğer aktivitelerde de gösterebilirsiniz.